TÜL PERDE KULLANIMIN’DA DIKKAT EDILMESI GEREKENLER !

Tül ve perdeler genel olarak Türk ailelerinin evlerinde en çok tercih ettikleri perdelerin başında geliyor. İthal ve yerli kumaş çeşitlerinin artması ile birlikte tül perdelerde bu durumdan nasibini aldı ve piyasaya daha çok perde çeşiti sunuldu. Tül perdeler de kumaş çeşitlerine göre kendi içerisinde ayrılır.Bu perdeleri satın almadan önce yada satın aldıktan sonra dikkat etmemiz bazı şeyler var.
Tül perdemize kullanacağımız aparat veya aksesuarlar perdenin görünümünü tamamiyle etkileyecektir. Güzel bir aparatla bir perdeyi mükkeml bir hale getirebilir veya kötü ve uyumsuz bir aparatla çok güzel bir perdeyi çok kötü gösterebilirsiniz. Perdeyi ortadan ikiye ayıyarak iki yanda tutturmak istiyorsanız kordon ve püsküller işinizi görecektir. Yanlız bunların pamuklu ipliklerden yapılmış olanlarını kullanmaya özen gösterin.
Tül perdeye etkili olarakta seçeceğiniz korniş ve korniş başlarıda çok önemlidir. Korniş başları her ne kadar fazla tutulmasada perdenin görünümünü etkileyebilir.
Dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi ise tül perdenizin ölçülerini perdeyi dikecek kişinin almasıdır. Çünkü tül perdeler yıkandığı anda hemen çekebildiği hüsrana uğrayabilirsiniz. Yada terzinin dikişi ile ölçüleriniz tutmayabilir. Bir diğer konu ise perdenizin kumaşının modelini belirlemektir. Perdelerin çeşitliliği kumaşından kaynaklanır. Diktireceğiniz kumaşı mutlaka yıkatın. Böylece perdenin çekilme payı ortadan kalkar.Normal kumaşlarda yıkanmaya bağlı olarak çekebildiği gibi keten ve pamuklu kumaşlar mutlaka çeker.
Perdenizi çok sıcak sularda yıkamamaya özen gösterin çok hassas bir kumaş olduğu için sıcak sudan etkilenebilir. Çamaşır makinenizde bulunuyorsa perde programını seçin yoksa “Hassas kumaş” özelliğini kullanabilirsiniz. Eğer perdeleriniz yıkanılmayacak derecede narin veya hassas ise yada siz makineye atıp riske girmek istemiyorsanız güvendiğiniz sağlam bir kuru temizlemeciye perdelerinizi temizletebilirsiniz.
Sentetik ve polyesterden yapılmış perdelerinizi sakın ütülemeyin. Makineden çıkarıp astığınız anda kendizi düzelecektir.
Tül perde nasıl beyazlatır ?

Tül perdeler kalorifer veya soba isi, sigara dumanı ve tozlanma sebebi ile giderek renk değiştirir, kararır. Yıkama suyuna 1-2 çorba kaşığı şeker katarak beyazlamayı sağlayabileceğinizi biliyormuydunuz?
Tül Perde nasıl yıkanır?

Tüllerinizi yıkarken sıcak su kullanırsanız çok kırışır. Soğuk veya ılık su ile yıkamalı, kurumalarını beklemeden hemen asmalısınız. Böylece kırışmasını önlemiş, ütüye gerek bırakmazsınız.
Etiket : En ucuz stor perde, stor perde fiyatları, stor perde temizliği nasıl yapılır, stor perde nasıl takılır, taç perde, brillant, stor perde mekanizması, stor perde montajı, stor perde nasıl temizlenir, kaliteli stor perde, hazır stor perde, ucuz stor perde, stor perde İstanbul, stor perde eminönü, stor perde fatih , storlu perde nedir, stor perde nedir, ahşap stor perdestor perde çeşitleri ve fiyatları, 2014 stor perde, 2014 perde modelleri, 2014 tül perdeler, 2014 ofis perdesi, 2014 stor perdeler, stor perde fiyatları tekzen, koçtaş stor perde, ikea stor perde, tekzen kumaş stor perde, bauhaus stor perde, en ucuz stor perde fiyatları, stor perde fiyatları koçtaş, ikea stor perde fiyatları